°/° °/° °/°

I tak od pół wieku

Ocena: 0
571

W Santa Clara w Kalifornii odbył się 50. Super Bowl – finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi NFL. Denver Broncos pokonali 24:10 drużynę Carolina Panthers.

2016-02-08 12:54 mz

Jednak Super Bowl to nie tylko wydarzenia na boisku, ale też cała otoczka rozrywkowa i medialna, z roku na rok coraz bardziej spektakularna. W USA finał NFL stał się nieformalnym świętem narodowym. Przed telewizorami zasiada wtedy ponad 100 mln Amerykanów, a cena emisji 30-sekundowej reklamy w przerwie meczu sięga już 5 mln dolarów. Z wyjątkowej okazji do promocji korzystają też gwiazdy muzyki – w tym roku na stadionie wystąpili Lady Gaga, Coldplay, Beyonce i Bruno Mars.

Jest sukces

Serię przeciętnych występów Polaków tej zimy przełamały biathlonistki. Krystyna Guzik zajęła drugie miejsce w sprincie na dystansie 7,5 km w zawodach Pucharu Świata w kanadyjskim Canmore. Tuż za podium była kolejna Polka, Monika Hojnisz. Zwyciężyła Ukrainka Ołena Pidhruszna.

Pedro’s Cup

W łódzkiej Atlas Arenie dobrze zaprezentowali się młodzi polscy lekkoatleci. Rewelacją przełomu stycznia i lutego jest 18-letnia sprinterka Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory). Bieg na 60 m wygrała z czasem 7,15 s – tylko dwie setne sekundy gorszym od tego z 30 stycznia z Luksemburga, kiedy to poprawiła wyświetlany na tablicach od 30 lat halowy rekord Polski. Najlepszy w tym roku na świecie rezultat w pchnięciu kulą (21,35 m) uzyskał Michał Haratyk (AZS AWF Kraków). Konkurencję skoku wzwyż wygrała Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok – 1,97 m).

Piłkarz roku

Robert Lewandowski, napastnik Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski, został wybrany najlepszym zawodnikiem minionych 12 miesięcy w 43. plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”. Wygrał go już po raz piąty z rzędu. Narodową kadrę ogłoszoną najlepszą drużyną roku, a jej selekcjonera Adama Nawałkę – najlepszym trenerem. Odkryciem roku został 19-letni Bartosz Kapustka z Cracovii.

Finał na poziomie

W niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu we wrocławskiej Orbicie PGE Skra Bełchatów pokonała 3:2 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i po raz siódmy w historii zdobyła Puchar Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 kwietnia

Piątek, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 14, 1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)