29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: Bliskie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

Ocena: 0
3247
Zebranie otwarte z cyklu „Bliskie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie” odbędzie się 14 stycznia w Synagodze Nożyków przy ul. Twardej w Warszawie. Organizatorem jest Polska Rada Chrześcijan i Żydów.
20140112 00:37
apis / Warszawa (KAI)
fot. Michał Ziółkowski/Idziemy
 
Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 18.30, będzie nawiązywało do XVII Dnia Judaizmu poprowadzą rabin Stas Wojciechowicz oraz Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego i współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

W programie przewidziane jest odczytanie Psalmu 150 po polsku i hebrajsku, po czym komentarz do tekstu wygłoszą rabin Stas Wojciechowicz i ks. Andrzej Tulej. Następnie głos zabiorą ks. Wojciech Pracki, rzecznik prasowy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Wystąpienie pt. „Za co jestem wdzięczny chrześcijanom” przedstawi prof. Stanisław Krajewski, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Natomiast drugi współprzewodniczący Rady Bogdan Białek będzie mówił na temat „Za co jestem wdzięczny Żydom”.

W spotkaniu wezmą także udział Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich oraz Andrzej Ahmed Saramowicz, dyrektor Szkoły Nauk Sufich, muzułmański współprzewodniczący Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów.

Gościem specjalnym wieczoru będzie pisarz Józef Hen, który odczyta jedno z ostatnich swoich opowiadań. Na artystyczną część spotkania złoży się także występ chóru z cerkwi pw. św. Mikołaja z Kielc, który wykona trzy psalmy w języku staro-cerkiewno-słowiańskim.

– Chcemy, aby nasze Spotkania stały się znakiem nadziei i pokoju dla wszystkich ludzi dobrej woli – poinformował KAI Bogdan Białek.

Bliskie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie, których organizatorem jest Polska Rada Chrześcijan i Żydów, odbywają naprzemiennie raz w kościele katolickim, raz w synagodze. Ich celem jest praktyczna realizacja idei dialogu rozumianego jako spotkania osób w pełnym poszanowaniu i akceptacji własnej odrębności, tożsamości i indywidualności.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter