28 marca
czwartek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ważne pojęcia

Ocena: 0
2579
W portugalskiej sieci sklepów Biedronka sprzedawana jest książeczka dla dzieci „Mały słownik ważnych pojęć”. Wśród owych pojęć, które – zdaniem autorów publikacji – powinny być znane już przedszkolakom, są takie jak „homoseksualizm” i „homofob”. Wyjaśnieniu pierwszego pojęcia, a mianowicie stwierdzeniu, że to osoby czujące pociąg do osób tej samej płci, towarzyszy rysunek dwóch uśmiechniętych pań spacerujących z pieskiem. „Homofob” określony jest jako ktoś, kto nie lubi homoseksualistów, a ilustrację stanowi mężczyzna o czerwonej, wykrzywionej nienawiścią twarzy i z zaciśniętymi pięściami. Chodzi o wdrukowanie dzieciom do główek przesłania: homoseksualiści są fajni, homofoby są złe.

Zatrważająca jest kariera słowa „homofob”. Jeszcze nie tak dawno nie było go w żadnym słowniku. A teraz – proszę bardzo – to jedno z ważnych pojęć. Manipulacja oczywiście nie kończy się na wbiciu dzieciom do głów, że homofob jest be. Kolejnym krokiem jest indoktrynacja, że homofobem jest ten, kto sprzeciwia się małżeństwom homoseksualnym, kto nie chce, aby pary homoseksualne mogły adoptować dzieci itd. W tego rodzaju perspektywie najbardziej homofobiczny jest oczywiście Kościół katolicki, a zatem Kościół jest zły. W ten sposób nowa lewica rozszerza swoją rewolucję zmieniania podstawowych pojęć, zmieniania rzeczywistości.

Ciekawe, czy w „Małym słowniku ważnych pojęć” są inne fobie, czy też jedynie homofobia została uznana za fobię ważną, godną odnotowania. W Polsce są ludzie, którzy nie lubią Kościoła katolickiego. Można by ich nazwać katofobami. A tych, którzy szczególnie nie lubią księży – księżofobami albo klerofobami. Wyobraźmy sobie rysunek: przy kościele uśmiechnięty ksiądz rozmawia z uśmiechniętymi ludźmi. Podpis: katolicy ze swoim księdzem. A obok rysunek człowieka, który z zaciśniętymi pięściami i wykrzywioną w nienawiści twarzą pluje w kierunku księdza. Dzieci by się nauczyły w ten sposób, że Kościół jest fajny, a ci, którzy nie lubią Kościoła, są źli. Ech! Gdyby taka książka się ukazała, krzyk niektórych mediów doszedłby do samego piekła. A przecież w Polsce wielu księży zostało w nieodległych czasach zamordowanych, stąd przed klerofobią należałoby ostrzegać bardziej niż przed jakąś homofobią.

Kuriozalna książeczka o ważnych pojęciach nasuwa mi pytanie: Jakie pojęcia są rzeczywiście ważne? Można by zapytać rodziców: Jakie pojęcia powinny znać wasze dzieci w wieku np. ośmiu lat? Czy do tych pojęć należy homofobia? Jeśli rodzice nie zaczną się bardziej interesować tym, jakie treści proponuje się ich dzieciom w darmowych książeczkach, w przedszkolu, w szkole, to mogą te dzieci stracić. Chyba że sami są zwolennikami ideologii gender, ruchów homoseksualnych, radykalnego feminizmu itp. Za tzw. komuny próbowano kształtować człowieka „socjalistycznego”, ale robiono to nieudolnie. Dziś nowa lewica, która chce dokonać rewolucji w sprawach tak fundamentalnych jak płeć i rodzina, jest dużo bardziej przewrotna i skuteczna.

Ideolog nowej komuny i wróg chrześcijaństwa Antonio Gramsci tak pisał o rewolucji, która jego zdaniem powinna przejść przez instytucje wychowawcze: „Cała funkcja wychowania i kształcenia nowych pokoleń musi stać się z prywatnej funkcją publiczną. […] Równolegle ze szkołą jednolitą rozwijać się będzie przypuszczalnie sieć przedszkoli i innych pokrewnych instytucji, w których jeszcze przed osiągnięciem wieku szkolnego dzieci wdrażane będą do pewnej dyscypliny. […] Nowy typ człowieka, jakiego wymaga racjonalizacja produkcji i pracy, nie może się rozwinąć, dopóki życie płciowe nie zostanie odpowiednio uregulowane, dopóki i to także nie będzie «zracjonalizowane»”.

I właśnie mamy „nowy typ człowieka”, dla którego największym złem jest „homofobia”? Chcecie, by wasze dzieci były przerabiane na ten „nowy typ”?

Dariusz Kowalczyk SJ
dkowalczyk(at)jezuici.pl
Idziemy nr 35 (518), 30 sierpnia 2015 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wielki Czwartek
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 13, 1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter