18 maja
sobota
Eryka, Feliksa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Ocena: 3.99199
98133

Odpowiadając na prośby Internautów, przedstawiamy terminarz najbliższych wydarzeń – tych, których nie warto przegapić.

Zapraszamy do jego współtworzenia. Jeśli wiecie Państwo o wartym uwagi wydarzeniu religijnym, formacyjnym, rocznicowym, naukowym czy kulturalnym – spotkaniu, nowej inicjatywie, rekolekcjach, koncercie, uroczystości itp. –poinformujcie nas o tym, pisząc na adres: wydarzenie@idziemy.com.pl lub na "kontakt". Z chęcią poinformujemy o nim innych.

#Synod2023 w Archidiecezji Warszawskiej >> synod.mkw.pl

  • Majowe na Pradze. W każdy wtorek i czwartek maja, o godz. 19.00 przed figurą Matki Bożej przy Domu Słowa Bożego, ul. Grochowska 194/196 nabożeństwo majowe  prowadzą studenci DA Arka. 

  • Święcenia diakonatu. 18 maja o godz. 10.00 w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku, ul. Grochowska 365, biskup Jacek Grzybowski udzieli święceń diakonatu klerykom Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej. 

  • Wiara, modlitwa i codzienność. W dniach 18-19 maja w kościele św. Anny w Warszawie odbędzie się szósta edycja Warsztatów Liturgicznych DA św. Anny w Warszawie. Tematem warsztatów będzie: „Jak się modlisz tak wierzysz, jak wierzysz tak żyjesz”. Warsztaty rozpoczną się 18 maja o godz. 9.00, a zakończą agapą o godz. 17.15. W drugim dniu warsztatów, uczestnicy spotkają się o 9.00, a wydarzenie zakończy agapa o godz. 17.00. 

  • O Duchu Świętym. Co zmartwychwstanie może zmienić w życiu człowieka? Jakie znaczenie mają dla nas dary Ducha Świętego? Wychodząc naprzeciw naszym wątpliwościom i poszukiwaniom, wspólnoty młodzieżowe wraz z dziećmi i rodzinami parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie zapraszają na spektakl: „Chrystus Zmartwychwstał! I posyła nam Swego Ducha!”. 19 maja, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 15.00 i 19.00 w dolnym kościele, Al. KEN 101.  

  • O Kościele. Na Scenie Stygmat, sali widowiskowej w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych Plac Grzybowski 3/5 trwa cykl comiesięcznych spotkań formacyjnych Credo in Ecclesiam, w trakcie których wygłaszane są konferencje dotyczące Kościoła. Wśród tematów m.in. biblijne obrazy Kościoła, geneza Kos?cioła, Kościół w myśli Benedykta XVI. Poruszone zostaną również kwestie znaczenia sztuki w Kościele, jej wpływu na wiarę. Konferencje te wygłoszone zostaną przez wybitnych i znanych specjalistów w tych dziedzinach. 22 maja o godz. 19.00 parafia zaprasza na spotkanie z Waldemarem Piotrowskim: „Obrazy Kościoła w myśli Josepha Ratzingera / Benedykta XVI”. 

  • Teatr Klasyki Polskiej. Spektakl „Król i caryca” Teatru Klasyki Polskiej, w reż. Jerzego Zelnika, obejrzeć można 24 i 25 maja o godz. 19.00 na Scenie Stygmat, sali widowiskowej w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych, Plac Grzybowski 3/5. Informacje o biletach: https://wsercustolicy.pl/event/ spektakl-krol-i-caryca-rez-jerzy-zelnik-teatr-klasyki-polskiej-2/

  • Podróż do wnętrza. 26 maja o godz. 16.00 Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz Akademia Katolicka w Warszawie zapraszają na pokaz filmowy z cyklu kina dyskusyjnego „Forum Filmów Nie-Zwyczajnych” na film „Wolni. Podróż do wnętrza”. To klimatyczny, wyciszający i dający wytchnienie, odsłaniający kulisy życia kontemplacyjnego hit z hiszpańskich kin. Spotkanie filmowe poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca AKW. Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B.  

  • Wiara i duch czasu. Stowarzyszenie Soli Deo zaprasza zainteresowanych (szczególnie studentów) na cykl „Z Duchem Czasu!” w ramach którego w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, plac Politechniki 1, wysłuchać będzie można ciekawych, inspirujących i wartościowych konferencji. 20 maja o godz. 18.00 ks. Grzegorz Pakowski wygłosi konferencję "A słowo stało się algorytmem". 28 maja o godz. 18.00 ks. Piotr Jarosiewicz opowie o "Walce z grzechem, własnymi słabościami i pokusami, w kontekście Medjugorje". Wstęp wolny. 

  • Jak wychowywać? Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza na konferencję naukową „Dziecko w świecie (anty)wartości. Jak wychowywać po chrześcijańsku”, której celem jest wspólne poszukiwanie uzasadnień naukowych dla chrześcijańskich wartości moralnych oraz przekazanie tej wiedzy rodzicom i wychowawcom. Eksperci z różnych dziedzin nauki oraz praktycy będą dzielić się wiedzą, doświadczeniami i uwagami dotyczącymi roli wartości chrześcijańskich w procesie wychowania oraz uwarunkowań tego procesu. Konferencja 25 maja w godz. 9.30-17.00 w bud. 21, auli 108 (lub online dla zarejestrowanych uczestników), ul. Wóycickiego 1/3. Udział w konferencji bezpłatny, obowiązuje rejestracja na stronie: https://konferencja.prodoteo.pl/. Wydarzenie objęte patronatem medialnym tygodnika Idziemy. 

  • Dla ministrantów i lektorów. 15 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Wąwolnicy – Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Zgłoszenia do ks. Łukasza Krupy, Diecezjalnego Duszpasterza Służby Liturgicznej w praskiej diecezji, mailowo na adres: ks.lukasz.krupa@gmail.com. Autokar będzie podstawiony na parking przy parafii NSPJ w Starej Miłośnie, ul. Borkowska 1, Warszawa-Wesoła o godz. 8.00. Można zostawić na parkingu parafialnym samochód. Koszt pielgrzymki: 30zł. Program: https://lso-diecezja-lublin.pl/x-ogolnopolska-pielgrzymka-ministrantow-i-lektorow/

  • Wyniki konkursu. Ogłoszone zostały wyniki konkursu diecezjalnego „Mój nauczyciel wiary”. Spotkanie z biskupem Romualdem Kamińskim i rozdanie nagród nastąpi 4 czerwca o godz. 11.00 w auli kurialnej przy ul. Floriańskiej 3. Zaproszone są nagrodzone i wyróżnione osoby wraz z opiekunami. Obecność należy potwierdzić do 25 maja, pisząc na adres mailowy: wnkpraga@gmail.com. Listę Laureatów w poszczególnych kategoriach znaleźć można na stronie: diecezja.waw.pl.  

WYDARZENIA CYKLICZNE:

  • każda druga niedziela miesiąca o godz. 12.30
    W paulińskim kościele Ducha Świętego, ul. Długa 3 w Warszawie, będącym diecezjalnym sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia, sprawowana jest Msza Święta z błogosławieństwem dla małżonków proszących o potomstwo i spodziewających się narodzin dziecka, wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. 

     
  • wtorki i czwartki o godz. 20.00
    Świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1 zaprasza na cykl katechez dla dorosłych i młodzieży. Przychodzą różne chwile zwątpienia, kryzysów i smutków w wierze, także z powodu grzechu. W tej ciemności Jezus przychodzi i wyciąga nas do światła swojej miłości, otwierając przed nami drogę nawrócenia i podążania we wspólnocie, gdzie „drugi jest Chrystusem”.
     
  • trzecie czwartki miesiąca
    Harcerki i harcerze ze wszystkich organizacji skautowych zaproszeni są na cykliczne spotkania w w katedrze WP, ul. Długa 13/15. Eucharystia o godz. 18.00, potem spotkanie zakończone agapą. 
     
  • każdy drugi piątek miesiąca, w godz. 19.00-21.00
    Na pustyni. Masz trudny czas? Problemy cię przerastają? Nie umiesz dobrze rozeznać? Przyjdź na adorację w ciszy: przy ul. Dobrogniewa 6 w Warszawie w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Na miejscu możliwość spowiedzi oraz rozmowy z księdzem lub siostrą. Więcej informacji i zgłoszenia u s. Lilianny, tel. 731 756 561.
     
  • każdy trzeci wtorek miesiąca o godz. 19.00
    Od 21 listopada kościół Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłośnie zaprasza do parafialnego kina Kurtyna na cykl spotkań z ciekawymi postaciami pt. „Rozmowy Wiary-Godne”, który poprowadzi Ewa Pietrzak z Radia Warszawa. Pierwszym gościem cyklu był ks. prałat Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”, który mówił o wyzwaniach Kościoła i Ojczyzny po Synodzie i ostatnich wyborach. Wstęp wolny. 
     
  • 1 i 3 wtorki miesiąca o godz. 19.00
    Duszpasterstwo Młodych Małżeństw zaprasza małżeństwa do 5 lat stażu do wspólnej formacji. Spotkania odbywają się w kościele Świętego Krzyża w Warszawie w salce św. Rocha (wejście od ul. Traugutta). Tematy spotkania dotyczą zarówno treści teologicznych, jak i psychologicznych, które mają pomóc budować relację.
     
  • trzecie czwartki miesiąca
    Duszpasterstwo Harcerzy Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza do Katedry Polowej Wojska Polskiego NMP Królowej Polski w Warszawie, Długa 13/15 na cykl spotkań harcerskich dla wędrowników i instruktorów z różnych organizacji harcerskich. O godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu spotkanie tematyczne z wymianą harcerskich doświadczeń.

     
  • we wtorki i czwartki
    Angielski dla seniorów.  Bezpłatne zajęcia językowe dla seniorów odbywają się w Legionowie we wtorki w godz. 12.30-14.00 lub w czwartki w godz. 9.00-10.30 w budynku Urzędu Miejskiego na ul. Piłsudskiego 3, wejście od ul. Kopernika.

     
  • wtorki godz. 19.00
    Msze św. za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego
    Archikatedra Warszawska św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8, Warszawa

     
  • środy godz. 18.00
    Środy ze św. Janem Pawłem II
    Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej. W każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 przypominamy sobie słowa i nauczanie św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.
  • środy po Mszy św. o godz. 18.00
    Warszawska Grupa Modlitwy Terezjańskiej zaprasza osoby, które chcą praktykować (modlitwę myślną) według nauczania św. Teresy od Jezusa i świętych Karmelu, na spotkania modlitewne w kaplicy św. Józefa przy klasztorze Karmelitów Bosych, ul. Racławicka 31 w Warszawie.

  • każdy 3. czwartek miesiąca godz. 19.00
    Rozpal wiarę. Parafia św. Włodzimierza przy ul. Kondratowicza 2 w Warszawie zaprasza na cykl spotkań „Rozpal swoją wiarę”.
    Spotkania skierowane są do wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiary. 

  • przez cały rok, każdego 29 dnia miesiąca
    „Spotkanie ze św. Urszulą”. Msza św. za ludzi starszych, chorych, cierpiących z powodu straty bliskich. Siostry urszulanki zapraszają o godz. 18:00 na Mszę św., a po niej na spotkanie. Kaplica sióstr urszulanek na Powiślu, ul. Wiślana 2.

  • każda sobota 
    Nabożeństwo do Patronki Warszawy.
    W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, ul. Świętojańska 8, w każdą sobotę odprawiane jest o godz. 19.15 – nabożeństwo przed cudownym obrazem Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Prośby i podziękowania do MB Łaskawej oraz Różaniec – jedna część. Następnie o godz. 20.00 – Msza Święta w intencji próśb i podziękowań Pani Łaskawej.

  • Nabożeństwa do świętych. Parafia św. Antoniego z Padwy w Warszawie, ul. Senatorska 31 zaprasza na nabożeństwa stałe przy relikwiach świętych. W każdy poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa ze św. Franciszkiem z Asyżu o nowe i święte powołania do służby w Kościele. We wtorek o godz. 8.00 i 18.00 Eucharystia w intencjach powierzanych św. Antoniemu z Padwy. W środy modlitwa ze św. Janem Pawłem II w intencji rodzin, a zwłaszcza rodzin zmagających się z problemem bezdzietności. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa z bł. Hanną Chrzanowską za parafian, służbę zdrowia i uchodźców. W piątek po Eucharystii o godz. 18.00 modlitwa ze św. José Sánchezem del Río w intencji dzieci i młodzieży, zwłaszcza doznających przemocy. W niedzielę o godz. 20.00 Msza Święta z bł. Pier Giorgio Frassatim w intencji studentów, grupy modlitewnej Towarzystwa Ciemnych Typów, której współzałożycielem był wspomniany święty, sportowców i miłośników gór.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 maja

Sobota, VII Tydzień wielkanocny
Wspomnienie św. Jana I
Poślę wam Ducha Prawdy,
On doprowadzi was do całej prawdy.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 21, 20-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Ducha Świętego
+ Nowenna do św. Rity 13-21 maja



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter